Cocktail

Tipy na výlet na Ko Samet

Ostrov Ko Samet nepatří k žádným velikánům, i tak ale samotný ostrov a jeho okolí nabízejí spoustu možností, jak trávit volný čas. Na Ko Samet dopadá nejvíce slunečních paprsků v Thajsku, velkou část dovolené tady tedy nejspíš strávíte opalováním na pláži. Pokud vás ale přepadne chuť poznávat, máme pro vás několik tipů:

Město Trat

Město na pobřeží Thajského zálivu je zároveň metropolí stejnojmenné provincie. Nejen, že je významným dopravním uzlem a vstupní bránou při výletech do sousední Kambodži, ale zároveň se pyšní i krásnou architekturou. Turisté také často vyrážejí na místní tržiště, které je ideálním místem pro nákup suvenýrů.

Město drahokamů - Chanthaburi

Ostrov Ko Samet leží v moři přímo naproti provincii Chanthaburi. Na výlet je možné tady vyrazit do některé z rybářských vesniček, popřípadě přímo do stejnojmenného hlavního města. Přezdívá se mu „město drahokamů“ a místní ulice jsou jedním velkým obchodem s drahokamy. Jen pozor, ať nenaletíte podvodníkům!

Město na vodě – Sri Racha

Sri Racha leží asi 50 kilometrů vzdušnou čarou od Ko Samet. Cesta sem ale určitě stojí za to. Toto přístavní město na pobřeží proslulo kilometry přístavních mol. Po nich se vyráží do práce, za zábavou. S trochou představivosti je možné Sri Racha přirovnat k italským Benátkám.

Přístav Ao Wong Deuan

Většina turistické infrastruktury se soustředí do severní části ostrova, pár zajímavostí ale najdete i na jeho jižním cípu. Přístav Ao Wong Deuan má moc příjemnou atmosféru. Částečně se o ní starají i bary, které tu hustě lemují místní pláž.

Další informace o Ko Samet jsou k nalezení v sekcích Ko Samet – další informace a Více o Ko Samet. Perličky a kuriozity potom hledejte v kategorii Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Na krásnou dovolenou do Thajska Vás zve cestovní kancelář ESO travel, specialista na kvalitní cestování po všech pěti kontinentech.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-samet.cz