Cocktail

Ko Samet – typická víkendová destinace

V Thajském zálivu jsou jako drobné nazelenalé perly rozesety desítky ostrovů a ostrůvků. Jedním z nich je i Ko Samet. Ko Samet totiž leží právě při východním pobřeží thajského zálivu, ve vodách tak průzračných, až z toho občas bolí oči.

Díky své relativní blízkosti Bangkoku je Ko Samet typickou thajskou víkendovou destinací. V pátek po práci se stovky Thajců vydají na cestu, aby si užili klid a slunce právě tady. Mimochodem – Ko Samet je prý nejslunečnější místo Thajska. Dovolená tady je ta nejvyšší záruka pěkného opálení.

Celková délka ostrova je zhruba osm kilometrů, šířka v mnoha místech ale není ani dvě stě metrů. Jedinou vesnicí na Ko Samet je vesnička Na Dan, v jejím bezprostředním okolí také leží většina ubytovacích kapacit a je tady největší živo. Jak přes den, tak v noci, kdy se na plážích rozezvučí hudba, rozhoří grily a roztančí desítky lidí.

Ko Samet - Noční život na Diamantové pláži

Hlavní pláží ostrova je potom pláž Hat Sai Kaew. Někdy se její název do češtiny překládá jako „Diamantová pláž“. Právě sem chodí během dne většina turistů a v noci se místní promenáda s bary a restauracemi promění v hlavní zábavní tepnu ostrůvku. I když výraz „tepna“ je asi trochu přehnaný…

Jen pozor na ubytování přes víkend. To tady totiž ceny za bungalovy letí nahoru rychleji než tlak při sledování poslaneckých interpelací. Způsobené je to právě převisem poptávky ze strany víkendu chtivých Thajců.

Pokud byste tedy raději někam jinam, podívejte se stránku Ko Samet – poznejte okolí, kde najdete přehled nejbližších destinací. Přehled dalších zajímavých informací o tomto ostrově potom najdete tady.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Na krásnou dovolenou do Thajska Vás zve cestovní kancelář ESO travel, specialista na kvalitní cestování po všech pěti kontinentech.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-samet.cz