Cocktail

Zajímavosti ostrova Ko Samet

Thajská kultura, včetně té na ostrově Ko Samet, a mentalita místních lidí jsou úplně jiné než naše středoevropské zvyky. Turisty tak dost často něco zaskočí, jsou něčím překvapeni. Aby se vám něco podobného nestalo, vybíráme pro vás několik zajímavostí, kuriozit a perliček, které jsou typické pro tuto asijskou zemi.

Je libo něco sladkého na zub?

Sladkosti si turisté v Thajsku mohou koupit u většiny pouličních prodavačů. Jejich složení má obvykle základ ve strouhaném kokosu, kokosovém mléce a rýži. Samozřejmostí je potom i přítomnost nejrůznějšího ovoce. Někteří turisté tvrdí, že thajské sladkosti jsou až moc sladké. Spíš je to ale otázka zvyku.

Turisté by neměli vynechat ochutnání sladkosti zvané „Zlaté nitky“ nebo „zlaté vlasy“. Jejím základem je vaječný žloutek a tato sladkost skutečně jako tenké zlaté nitky vypadá.

Na výlet do národního parku

V Thajsku je více než stovka národních parků. Což není zrovna malé číslo. Povrch všech dohromady pak tvoří asi 12 % území Thajska. Část parků jsou pak mořské národní parky.

Za vstup do většiny národních parků se platí vstupné. Platí to i pro ostrov Ko Samet, který je součástí stejnojmenného parku. I když tu budete celou dovolenou trávit před svým bungalovem poplatku za to, že můžete být na chráněném území, se přesto nevyhnete.

Thajci jako buddhisté

Drtivá většina Thajců jsou buddhisté. Odhaduje se, že tvoří asi 95 % obyvatelstva Thajska. Není proto divu, že je v zemi více než 30 tisíc (!) buddhistických klášterů, v nichž žije asi 250 tisíc mnichů. V Thajsku se navíc každý mladý muž vyznávající buddhismus musí stát alespoň na nějaký čas mnichem.

Základní informace o ostrově Ko Samet najdete na stránce Více o Ko Samet. Zajímat by vás mohly i tipy na výlet. Ty najdete na stránce Ko Samet – kam vyrazit.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Na krásnou dovolenou do Thajska Vás zve cestovní kancelář ESO travel, specialista na kvalitní cestování po všech pěti kontinentech.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-samet.cz