Cocktail

Okolí ostrova Ko Samet

Ostrov Ko Samet leží u východního pobřeží Thajského zálivu. Jen několik desítek minut plavby lodí je to z něj na ostrov Ko Chang. Daleko to není ani do velkých thajských letovisek jako jsou Pattaya a Bangkok.

Ko Chang

Ostrov Ko Chang není žádný drobeček - je to druhý největší thajský ostrov. Prvenství v tomto směru drží ostrov Phuket. Dovolenou tady si bezezbytku užijí milovníci přírody. Ostrov Ko Chang je totiž součástí mořského národního parku. Mimochodem – plocha všech národních parků pokrývá asi 13 procent povrchu Thajska.

Turistů na Ko Chang zatím moc nepřijíždí. Leží totiž ve stínu některých mnohem slavnějších thahských ostrovů. Na druhou stranu je to možné považovat za výhodu – dovolená tady je klidná a návštěvníci se nemusejí bát, že by nenašli na pláži volné lehátko.

Pattaya

Pattaya si vysloužila přezdívku „město hříchu“. Čím? Koktejlem nočních podniků, barů, diskoték, nevázaného užívání si hlavně mladých turistů. Titul nejživějšího thajského letoviska jí patří naprostým právem.

V roce 2004 sem dorazilo na pět milionů turistů, o rok později jich bylo o půl milionu více. A čísla rostou každým rokem. Svůj díl na popularitě tohoto místa má i fakt, že Pattayu od Bangkoku dělí jen 150 kilometrů.

Bangkok

Hlavní město thajského království, Bangkok, je pozoruhodným mixem moderního světa a historických památek. Jen chrámů je v této metropoli několik stovek a pokud sem vyrazíte, tak byste jich určitě měli pár navštívit. Stojí to za to.

Bangkok a jeho okolí jsou ale poseté i bezpočtem moderních turistických resortů. Od těch, které plně vyhovují „chudým“ baťůřkářům, až po ty, kde jedna noc vyjde na průměrnou výplatu.

V Andamanském moři potom leží další známé thajské resorty – provincie Krabi, slavné filmové souostroví Phi Phi, Phuket nebo Ko Mook.

Cestovní kanceláře ale nabízejí i zájezdy na ostrov proslavený plážovou party – Ko Phangan, na souostroví Ko Lanta, Ko Samui nebo na ostrov želv Ko Tao.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Na krásnou dovolenou do Thajska Vás zve cestovní kancelář ESO travel, specialista na kvalitní cestování po všech pěti kontinentech.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-samet.cz